روش فعال و غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

روش فعال و غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

نحوه فعال و غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل و رایتل به همراه کد دستوری

مشترکین همراه اول :

برای غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ، مشترکین گرامی همراه اول می‌توانند به یکی از روش‌های گفته شده در زیر اقدام کنند:

ارسال عدد «1» به شماره «8999»
شماره‌گیری کد دستوری #8999*
تماس با مرکز اطلاع رسانی 9990

کاربرانی که برای استفاده‌های متفاوت و گوناگون مانند دریافت اخبار و قیمت، پیگیری‌های ادارات و شرکت‌های مختلف نیاز به فعال‌سازی دوباره پیامک تبلیغاتی خود دارند کافیست که عدد 2 را به شماره 8999 ارسال کنند.

مشترکین ایرانسل :

برای غیرفعال کردن دریافت پیام کوتاه تبلیغاتی، مشترکین ایرانسل می‌توانند به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند:

برای غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی در ایرانسل عدد 1 را به شماره 5005 ارسال نموده و برای فعال کردن مجدد آن عدد 0 را به همان شماره 5005 ارسال کنید.
مشترکین محترم ایرانسل علاوه بر روش علاوه بر روش پیامکی که در بالا گفته شد می‌توانند با شماره تلفن 700 (شماره پشتیبانی ایرانسل) تماس گرفته و از اپراتور مربوطه تقاضای لغو پیامک تبلیغاتی را اعلام کنند.

درخواست برای عدم دریافت پیامک های اطلاع رسانی ایرانسل

 اگر شما هم مثل دیگران مایل نیستید پیامک‌های آزار دهنده ارسالی اپراتورهای تلفن همراه به ویژه ارسالی از سوی شرکت ایرانسل را که با هدف معرفی محصولات و خدمات و بازاریابی این شرکت فرستاده می‌شوند دریافت نمایید کافی‌ست از طریق شماره 700 (از خط ایرانسل) و یا 09377000000 (از سایر خطوط) با مرکز تماس ایرانسل ارتباط برقرار نموده و درخواست خود را ثبت کنید. در صورت تمایل به عدم دریافت پیامک های اطلاع رسانی، همچنین می‌توانید عدد 2 را به 5005 ارسال نمایید.
همچنین در صورت تمایل جهت دریافت مجدد پیامک‌های مذکور، می‌توانید درخواست خود را از طریق ارتباط با مرکز تماس ایرانسل مطرح نمایید!!!

مشترکین رایتل:

اپراتور نسل سوم (رایتل) نیز اعلام کرده است که پیام کوتاه تبلیغاتی (اسپم های مزاحم) در این اپراتور وجود ندارد و توسط این اپراتور ارسال نخواهد شد.

بررسی لیست سیاه مخابراتی :

برای چک کردن شماره موبایل از نظر لیست سیاه مخابراتی به صفحه استعلام آنلاین بلک لیست در سامانه پیامک ملی مراجعه نموده و وضعیت خط خود را آنلاین و رایگان مشاهده نمایید.

خطوط خدماتی :

البته لازم به یادآوریست که برخی از خطوط خدماتی بوده و متعلق به شرکت‌ها و ادارات دولتی و مراکز حساس می‌باشند (مانند: صنایع بزرگ، خودروسازی‌ها، بیمارستان‌ها ، وزارت‌خانه‌ها و…) این خطوط شامل لیست سیاه نمی‌شوند، بنابراین دریافت پیامک از چنین خطوطی نشان دهنده دریافت پیامک تبلیغاتی از سایر خطوط نمی‌باشد.

دریافت پیامک خدماتی همراه اول و ایرانسل

البته لازم به یاد آوریست که اپراتو‌های همراه  این امکان را برای مشترکان خود فراهم کرده که در عین حالی که پیام کوتاه تبلیغاتی را مسدود کرده اما همچنان بتوانید از پیامک‌های اطلاع رسانی  (خدماتی) استفاده کنند.

کاربران گرامی سامانه پیامک ملی در صورت نیاز به ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی و کسانی که پیامک خود را غیرفعال کرده‌اند می‌توانند از خط خدماتی پیامکی با ارائه مستندات و مدارک مربوطه استفاده نمایند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۹ رای