روش فعال و غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

روش فعال و غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

نحوه فعال و غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل و رایتل به همراه کد دستوری

مشترکین همراه اول :

برای غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ، مشترکین گرامی همراه اول می‌توانند به یکی از روش‌های گفته شده در زیر اقدام کنند:

ارسال عدد «1» به شماره «8999»
شماره‌گیری کد دستوری #8999*
تماس با مرکز اطلاع رسانی 9990

کاربرانی که برای استفاده‌های متفاوت و گوناگون مانند دریافت اخبار و قیمت، پیگیری‌های ادارات و شرکت‌های مختلف نیاز به فعال‌سازی دوباره پیامک تبلیغاتی خود دارند کافیست که عدد 2 را به شماره 8999 ارسال کنند.

دریافت پیامک خدماتی همراه اول و ایرانسل

البته لازم به یادآوریست که اپراتور همراه اول این امکان را برای مشترکان خود فراهم کرده که در عین حالی که پیام کوتاه تبلیغاتی را مسدود کرده اما همچنان بتوانید از خدمات ارزش افزوده (VAS) مانند بسته‌های آموزشی، خبری، سرگرمی و … استفاده کنند.

مشترکین ایرانسل :

برای غیرفعال کردن دریافت پیام کوتاه تبلیغاتی، مشترکین ایرانسل می‌توانند به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند:

برای غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی در ایرانسل عدد 1 را به شماره 5005 ارسال نموده و برای فعال کردن مجدد آن عدد 0 را به همان شماره 5005 ارسال کنید.
مشترکین محترم ایرانسل علاوه بر روش علاوه بر روش پیامکی که در بالا گفته شد می‌توانند با شماره تلفن 700 (شماره پشتیبانی ایرانسل) تماس گرفته و از اپراتور مربوطه تقاضای لغو پیامک تبلیغاتی را اعلام کنند.

مشترکین رایتل:

اپراتور نسل سوم (رایتل) نیز اعلام کرده است که پیام کوتاه تبلیغاتی (اسپم های مزاحم) در این اپراتور وجود ندارد و توسط این اپراتور ارسال نخواهد شد.

بررسی لیست سیاه مخابراتی :

برای چک کردن شماره موبایل از نظر لیست سیاه مخابراتی به صفحه استعلام آنلاین بلک لیست در سامانه پیامک ملی مراجعه نموده و وضعیت خط خود را آنلاین و رایگان مشاهده نمایید.

خطوط خدماتی :

البته لازم به یادآوریست که برخی از خطوط خدماتی بوده و متعلق به شرکت‌ها و ادارات دولتی و مراکز حساس می‌باشند (مانند: صنایع بزرگ، خودروسازی ، بیمارستان‌ها ، وزارت‌خانه‌ها و…) این خطوط شامل لیست سیاه نمی‌شوند، بنابراین دریافت پیامک از چنین خطوطی نشان دهنده دریافت پیامک تبلیغاتی از سایر خطوط نمی‌باشد.

کاربران گرامی سامانه پیامک ملی در صورت نیاز به ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی و کسانی که پیامک خود را غیرفعال کرده اند می‌توانند از خط خدماتی پیامکی با ارائه مستندات و مدارک مربوطه استفاده نمایند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای