خرید و فعال‌سازی خط خدماتی

خدماتی کردن خطوط اختصاصی پیام کوتاه برای ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی

خط خدماتی چیست؟

خطوط خدماتی در واقع همان خط و شماره پیامک معمولی (تبلیغاتی) هستند که برای آن بلک لیست مخابرات آزاد شده و قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابراتی و حتی شماره‌هایی که پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند را نیز دارند.

خط پیامکی تبلیغاتی چیست ؟

خطوط تبلیغاتی شماره‌های پیامکی هستند که جهت ارسال پیام کوتاه و اطلاع رسانی‌های مختلف از آن استفاده می‌شود اما این خطوط قابلیت ارسال به شماره‌هایی که پیام تبلیغاتی خود را غیرفعال کرده‌اند ندارد و برای ارسال به این گروه (لیست سیاه مخابراتی) نیاز به استفاده از خط خدماتی می‌باشد.

لیست سیاه مخابرات چیست؟

از خطوط خدماتی می‌توانید فقط جهت ارسال پیام کوتاه به مشترکین خود استفاده نمایید، این شماره‌ها در بخش بانک منطقه‌ای و کدپستی استفاده نمی‌شوند، متن پیامک از این خطوط باید فقط اطلاع رسانی باشد.
درصورتی که حتی به یک شماره غیر از بانک شماره خودتان ارسال انجام دهید، تبلیغاتی محسوب شده و شامل جریمه می گردد، هرگونه اطلاع رسانی به لیست مشتریان خود خدماتی محسوب می‌شود.

خط خدماتی پیام کوتاه اختصاصی

مدارک مورد نیاز جهت خدماتی کردن خطوط به تفکیک اپراتورهای مختلف

به تفصیل در پنل کاربری شما درج شده است.

مراحل و مدارک لازم برای خدماتی کردن خطوط پیامکی اختصاصی:

 

مرحله 1 :

1 – دریافت و تکمیل فرم خدماتی :

فرم را از اینجا دانلود نمائید. (تمامی موارد به صورت کامل تکمیل گردد / بر روی سربرگ باشد / دارای مهر و امضاء باشد/ یک نمونه پیامک در پائین قسمت “موضوع و محتوای پیامک خدماتی” ذکر شود)

در شرکت های خصوصی نیاز است فرم خدماتی توسط مدیرعامل یا یکی از صاحبین امضاء که نامشان در روزنامه رسمی ذکر شده است تکمیل گردد. (برای سازمانها و ارگانهای دولتی نیاز است فرم خدماتی توسط نماینده ای که معرفی نامه رسمی آن در پنل بارگذاری شده است تکمیل گردد.)

موضوع و محتوای پیامک نیاز است کامل و واضح باشد (برای مثال اطلاع رسانی به همکاران در خصوص فیش حقوقی، اطلاع رسانی به مشتریان در خصوص کدپیگیری و …)

نمونه پیامک ارسالی نیاز است ذکر شود (برای مثال کاربر گرامی، خرید شما انجام شد. کد پیگیری … می‌باشد)

متن تعهدنامه خدماتی

 متن زیر را بر وی سربرگ قرار داده و مهر و امضاء نمائید. (برای سازمان‌ها و ارگانهای دولتی نیاز است متن تعهدنامه توسط نماینده‌ای که معرفی نامه رسمی آن در پنل بارگذاری شده است تکمیل گردد.)

 

شرکت / سازمان …………….. تعهد می‌نمايد از خط ………………….. تنها به عنوان ارائه اطلاعات (خدماتی) استفاده نماید و هيچگونه ارسال تبلیغاتی از اين خط انجام نگيرد و در صورت ارسال پیامک تبليغاتی 10.000.000 تومان جريمه نسبت به تخلف انجام شده پرداخت نماید.

3 – بانک شماره مشترکین :
شماره‌های مشترکین خود را به صورت فایل متنی (notepad) نت‌پد (فقط شماره های همراه اول را در یک ستون و بدون مشخصات شخص) در ماژول خدماتی بارگذاری نمائید.

لازم به ذکر است بعد از خدماتی شدن خط نیاز است این فایل با اعلام ارتباطات سیار به صورت هفتگی یا ماهیانه بروزرسانی شود.

4- سفته / چک :
برای خدماتی کردن خطوط هر یک از اپراتورهایی که اعلام شده است سفته یا چک نیاز است ارسال نمائید، مانند تصویر نمونه سفته ارسال شود. (برای سازمانها و ارگانهای دولتی نیازی به ارسال سفته یا چک نمی‌باشد و تنها نیاز است معرفی نامه رسمی از سازمان مربوطه ارسال گردد.)

5- گواهی امضاء :
به دفتر اسناد رسمی مراجعه و درخواست گواهی امضاء نمائید، اصل برگه ای که در آن صحت امضاء شما تائید شده است را به همراه سایر مدارک خدماتی کردن خط ارسال نمائید. (برای سازمانها و ارگان‌های دولتی نیازی به ارسال گواهی امضاء نمی‌باشد و تنها نیاز است معرفی نامه رسمی از سازمان مربوطه ارسال گردد همچنین اشخاصی که قبلا‌ گواهی امضاء ارسال کرده اند نیازی به ارسال مجدد ندارند).


 

مرحله 2  :  پس از تکمیل مدارک مرحله 1 ، نیاز است تصویر مدارک را از طریق ماژول خدماتی (تنظیمات / خط خدماتی) بارگذاری نمائید تا توسط همکاران واحد اداری تائید گردد.

 


 

مرحله 3 : پس از تائید کردن مدارک در ماژول خدماتی و تغییر وضعیت آن به «منتظر ارسال اصل مدارک» لطفا اصل مدارک را به شرکت ارسال نمائید تا خط در پروسه خدماتی شدن قرار بگیرد.

 


 

مرحله 4 : پس از اینکه خط خدماتی شد، وضعیت آن به «خدماتی گردید» تغییر خواهد کرد و پیامک خدماتی شدن خط برای شما ارسال خواهد شد.

 


 

دسته بندی پیامک ارسالی باید کامل و واضح باشد (برای مثال اعلام کد پیگیری، ارسال جزئیات خرید بلیط، …)

  • نمونه پیامک ارسالی باید ذکر شود (برای مثال کاربر گرامی، خرید شما انجام شد. کد پیگیری ….. می‌باشد)
  • شماره های مربوط به تراکنش های بانکی نیازی به ارسال بانک شماره های مشترکین ندارند .
  • صندوق‌های قرض الحسنه، شرکت های بورس و… جهت درخواست شماره خدماتی نیازمند ارائه مجوز از بانک مرکزی هستند.

 کاربران گرامی تا پایان فرایند تبدیل خط اختصاصی به خط خدماتی میتوانند از وب سرویس خدماتی پیامک سامانه پیامک ملی به صورت رایگان استفاده نمایند.

خرید خط خدماتی

شماره و خطی از لیست سفید و حالت خدماتی خارج خواهد شد اگــــر:

  • پیامکی مغایر با نمونه پیامک‌های اعلام شده ارسال گردد.
  • کاربر به شماره هایی غیر از فهرست اعلام شده پیامک ارسال کند.
  • مشترک از دریافت هرگونه پیام شکایت نماید و چنانچه تمهیداتی در خصوص انصراف مشترک از دریافت پیامک دیده نشده باشد.
  • کاربر به تعهدات خود در زمینه شماره‌های خدماتی عمل ننماید.

آیا خدماتی کردن خط اختصاصی پیامکی رایگان است؟

در پنل «اختصاصی ملی» سامانه پیامک ملی هزینه خدماتی کردن خط پیامک «رایگان» می‌باشد.

زمان لازم برای تبدیل خط پیامکی از تبلیغاتی به خدماتی چه مدتی است؟

زمان‌بندی تبدیل خطوط خدماتی از طرف اپراتورها مشخص می‌شود و این زمان فقط در اختیار اپراتور مربوطه می‌باشد. که حداقل یک ماه می‌باشد.

برای خدماتی کردن خطوط ادارت و سازمان ها گواهی امضا و سفته الزامی است؟

ارسال گواهی امضاء برای تمامی خطوط الزامی می‌باشد، جهت ادارات و ارگان‌های دولتی تنها معرفی نامه رسمی در سربرگ اداره ارسال گردد کافیست. برای اپراتور 50004 باید سفته به میزان 20 میلیون و حتماً نام شرکت ارمغان راه طلایی در سفته قید شود.

پس از آماده کردن مدارک مورد نیاز چه اقداماتی لازم است انجام شود؟

پس از آماده کردن موارد فوق، لازم است تا تصویر مدارک و بانک شماره را از صفحه نخست پنل کاربری – تب تنظیمات – ماژول “خط خدماتی” بارگذاری نمایید تا پس از بررسی مدارک شما تایید گردد.

آیا کاربران حقیقی می‌توانند خط خدماتی دریافت کنند؟

بله. با فعال سازی خطوط 9999 کاربران حقیقی نیز بدون نیاز به ارائه سفته و صرفاً با داشتن اینماد می‌توانند خط خدماتی اختصاصی دریافت و فعال نمایند.

نکته مهم : زمان‌بندی تبدیل خطوط خدماتی از طرف اپراتورها مشخص می‌شود و این زمان فقط در اختیار اپراتور مربوطه می‌باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱۰ رای