وب سرویس پیامک

مستندات و آموزش استفاده از وب سرویس و Api ارسال و دریافت پیامک

وب سرویس پیامک ملی

وب سرویس چیست ؟

وب سرویس‌ها برنامه یا قطعه کدهایی هستند که تحت وب قابل دسترسی‌اند و از طریق پروتکل‌های استانداردی مانند Https به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه‌های کاربردی می‌پردازند، اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیام بنیان‌گذاری شده است.
بدین معنی که آنها منتظر می‌مانند که کلاینت‌ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت‌ها به آن‌ها پاسخ متناسب می‌دهند.

 

API چیست ؟

به زبان ساده، API (Application Programming Interface) رابط‌هایی نرم‌افزاری هستند که ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را پیاده‌سازی می‌کنند.

نحوه کارکرد وب سرویس پیامکی

با استفاده از وب سرویس پیامکی شما می‌توانید از سایت یا نرم‌افزار خود فقط با چند خط برنامه نویسی به سامانه پیامک ملی متصل شده و اقدام به ارسال و دریافت پیامک نموده یا از دیگر سرویس‌های مبتنی بر پیامک ما مانند ارسال کد احراز هویت OTP استفاده نمایید.

کاربرد WebService و API پیامکی چیست ؟

یکی از مهمترین کاربردهای پنل های اس‌ام‌اس تحت وب قابلیت اتصال آن به نرم افزار های خارجی است ، این کاربرد باعث می شود تا نرم افزارهای کاربردی دیگر قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند به عنوان مثال هنگامی که شما از یک دستگاه ATM پول برداشت می کنید یک تراکنش مالی انجام می شود ، بانک مورد نظر شما از طریق وب سرویسی که ما در اختیار بانک قرار دادیم یک پیامک حاوی اطلاعات تراکنش مالی به شما ارسال می کند . یا در یک نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد هنگام ثبت حقوق افراد پیامکی مبنی بر واریز حقوق و مشخص بودن میزان حقوق و پاداش برای وب ارسال می گردد ، همچنین در مورد بسیاری از وب سایت ها و نرم افزار ها این امکان بسیار حیاتی می باشد.

 

 با استفاده از وب سرویس پیامک، سایت و نرم‌افزار خود را به سامانه پیامکی تجهیز نمایید.

اتصال نرم افزارهای مختلف به وب سرویس پیامک کار بسیار ساده است و با چند خط برنامه‌نویسی انجام می‌شود، در زیر نمونه کدها و مستندات برنامه‌نویسی به تفکیک زبان برنامه نویسی قرار داده شده است تا برنامه‌نویسان عزیز به راحتی از این سرویس استفاده نمایند.

ارائه وب‌سرویس پیامک با خط خدماتی اشتراکی برای استارت‎آپ‌ها و برنامه‌نویسان بدون نیاز به مدارک حقوقی و سفته

هم اکنون می‌توانید راهنما و مستندات وب سرویس جهت ارسال منطقه‌ای، دفترچه تلفن، ارسال و دریافت، ارسال زمان‌دار، مدیریت تیکت‌ها، مدیریت کاربران را از لینک‌های زیر دانلود نمایید.

همچنین نمونه کد برای نرم افزار تحت وب به زبان های #C وVB.NET کد نرم افزار تحت ویندوز به زبان #c ، نمونه کد وب‌سرویس به زبان PHP ، کد صفحه ورود به پنل ، نمونه کد به زبان Delphi، کد ارسال پیامک در Linux Shell و نمونه کد ارسال پیامک در VB6 را از همین صفحه دانلود نمایید.

 

 وبسرویس پیامک هوشمند  وب سرویس پیامک هوشمند

وب سرویس هوشمند سامانه پیامک ملی از یک الگوریتم پیشرفته و جدید بهره می‌برد که در صورت قطع بودن شماره ارسال کننده اولیه، به صورت خودکار به شماره دوم و در نهایت سوم شما تغییر لینک می‌دهد. این بدان معناست که حتی در صورتی که شماره اصلی شما مشکل داشته باشد، سامانه با استفاده از شماره‌های دیگری که به آن متصل کرده‌اید، به صورت پیوسته و بدون نیاز به دخالت فردی، ارسال پیامک را ادامه می‌دهد.
ارسال در این سرویس در یک صف ارسال قرار داده می‌شود که براساس سناریو فوق در سه مرحله انجام می‌شود لذا در صورتی‌که قصد ارسال با یک شماره فرستنده خاص را دارید از دیگر متدهای ارسال به جای وب‌سرویس هوشمند استفاده نمایید.

وب سرویس پیامک

دانلود مستندات و نمونه کدهای استفاده از وب سرویس پیامک ملی

وب سرویس چیست ؟

وب سرویس‌ها برنامه یا قطعه کدهایی هستند که تحت وب قابل دسترسی‌اند و از طریق پروتکل‌های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه‌های کاربردی می‌پردازند.

کاربرد وب‌سرویس و API پیامک چیست؟

مهمترین کاربردهای پنل های اس‌ام‌اس تحت وب قابلیت اتصال آن به نرم افزار های خارجی است، این کاربرد باعث می‌شود تا نرم‌افزارهای کاربردی دیگر قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند به عنوان مثال هنگامی که شما از یک دستگاه ATM پول برداشت می‌کنید یک تراکنش مالی انجام می‌شود، بانک مورد نظر شما از طریق وب‌سرویسی که ما در اختیار بانک قرار میدهیم یک پیامک حاوی اطلاعات تراکنش مالی به شما ارسال می‌کند.

آیا در سامانه پیامک ملی امکان ارسال به لیست سیاه وجود دارد؟

با وب سرویس خدماتی اشتراکی سامانه پیامک ملی می‌توانید به لیست سیاه مخابراتی نیز پیامک ارسال کنید.

هزینه استفاده از وب سرویس پیامک سامانه پیامک ملی چقدر است؟

استفاده و اتصال به وب سرویس سامانه پیامک ملی با کلیه مستندات و افزونه ها رایگان می‌باشد.

آیا از افزونه برای وب سایت ها و cms های آماده می‌توان استفاده کرد؟

بله. افزونه پیامک ووکامرس برای استفاده در وب سایت های فروشگاهی آماده در اختیار شماست، همچنین برای جوملا ، پرستا شاپ ، whmcs و … نیز در دسترس است.
وب سرویس پیام کوتاه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱۶ رای