وب سرویس پیام کوتاه

وب سایت و اپلیکشین خود را به سامانه ارسال و دریافت پیامک مجهز نمایید

sms app

وب سرویس سامانه پیامک ملی چیست؟

با استفاده از وب سرویس پیامکی شما می‌توانید از سایت یا نرم‌افزار خود فقط با چند خط برنامه نویسی به سامانه پیامک ملی متصل شده و اقدام به ارسال و دریافت پیامک نموده یا از دیگر سرویس‌های مبتنی بر پیامک ما استفاده نمایید.

API چیست ؟

به زبان ساده، API ها (مخفف Application Programming Interface) رابط‌هایی نرم‌افزاری هستند که ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را پیاده‌سازی می‌کنند.

 

وب سرویس چیست ؟

وب سرویس‌ها برنامه یا قطعه کدهایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند. اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیغام بنیان گذاری شده است.
بدین معنی که آنها منتظر می مانند که کلاینت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می دهند.

کاربرد WebService و API در سامانه پیامکی چیست ؟

یکی از مهمترین کاربردهای پنل های اس‌ام‌اس تحت وب قابلیت اتصال آن به نرم افزار های خارجی است ، این کاربرد باعث می شود ، تا نرم افزار های کاربردی دیگر قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند به عنوان مثال هنگامی که شما از یک دستگاه ATM پول برداشت می کنید یک تراکنش مالی انجام می شود ، بانک مورد نظر شما از طریق وب سرویسی که ما در اختیار بانک قرار دادیم یک پیامک حاوی اطلاعات تراکنش مالی به شما ارسال می کند . یا در یک نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد هنگام ثبت حقوق افراد پیامکی مبنی بر واریز حقوق و مشخص بودن میزان حقوق و پاداش برای وب ارسال می گردد ، همچنین در مورد بسیاری از وب سایت ها و نرم افزار ها این امکان بسیار حیاتی می باشد.

 

 

چگونه با استفاده از وب سرویس پیامک ، سایت یا نرم افزار خود را به پنل اس ام اس مجهز نماییم؟

اتصال نرم افزار های مختلف به وب سرویس پیامک کار بسیار ساده است و با چند خط برنامه نویسی انجام می شود ، در زیر نمونه کدها و مستندات برنامه‌نویسی به تفکیک زبان برنامه نویسی قرار داده شده استتا برنامه نویسان عزیز به راحتی از این سرویس استفاده نمایند. یادآور می‌شود سامانه پیامک ملی به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، در حوزه‌های فعال و پرمخاطب مربوط به خدمات بالا فعالیت دارد و سرویس‌های متعدد و متنوعی را متناسب با سلیقه، علاقمندی و نیازهای طیف گستردهای از کاربران تلفن همراه ارائه می‌نماید.

خدماتی کردن خط ارسال پیامک در سامانه پیامک ملی برای برنامه نویسان عزیز و شرکت های حقوقی

هم اکنون می‌توانید راهنما و مستندات وب سرویس جهت ارسال منطقه‌ای ، دفترچه تلفن، ارسال و دریافت، ارسال زماندار، مدیریت تیکت‌ها، مدیریت کاربران را از لینک‌های زیر دانلود نمایید.

همچنین نمونه کد برای نرم افزار تحت وب به زبان های #C وVB.NET کد نرم افزار تحت ویندوز به زبان #c ، نمونه کد وب‌سرویس به زبان PHP ، کد صفحه ورود به پنل ، نمونه کد به زبان Delphi، کد ارسال پیامک در Linux Shell و نمونه کد ارسال پیامک در VB6 را از همین صفحه دانلود نمایید.

دانلود مستندات و نمونه کد