سوالات متداول کاربران

سوالات متداول که ممکن است جهت استفاده از سامانه پرسیده شود.

سوالات مربوط به بخش کاربری

سرعت ارسال پیامک از طریق پنل اس ام اس به چه صورت است؟

سرعت ارسال پیامک در پنل اس ام اس بسته به شرایط (ترافیک خطوط و صف مخابرات) بین ۳۰ تا ۵۰ پیامک در هر ثانیه می‌باشد. (۱۸۰۰ تا ۳۰۰۰ پیامک در دقیقه)

آیا برای استفاده از سامانه پیام کوتاه نیاز به نصب نرم افزار خاصی می‌باشد ؟

این سامانه کاملا تحت وب بوده و برای استفاده از آن تنها نیاز به اینترنت و مرورگر (Browser) بروز شده دارید. در خواست می‌گردد حتی الامکان از مرورگر فایرفاکس (FIREFOX) استفاده نمایید.

آیا در صورتی هم که سرعت اینترنت کم باشد تاثیری بر ارسال پیامک‌ها خواهد داشت؟

برای استفاده از سامانه شما از تمامی روش های اتصال به اینترنت(حتی GPRS تلفن همراه ) می توانید استفاده نمایید و کم بودند سرعت اینترنت شما تاثیری در سرعت ارسال پیامک نخواهد داشت زیرا که ارسال ها از طریق سرور های این مجموعه صورت می پذیرد.

تفاوت این سامانه با GSM Modem چیست ؟

GSM Modem یک قطعه سخت افزاری به همراه نرم افزار مربوط می باشد که شما قادر خواهید بود با استفاده از یک سیم کارت ارسال های خود را انجام دهید.

معایب سیستم GSM Modem به شرح زیر می باشد:

  • در این روش سرعت بسیار پایین ( ۵ الی ۱۰ پیامک در دقیقه ) بوده که در مقایسه با سامانه بسیار پایین می باشد.
  • به دلیل استفاده از سیم کارت در هنگام ارسال شماره موبایل به جای خطوط ۱۰۰۰ ،۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و … نمایش داده می شود .
  • در این روش حضور قطعه سخت افزاری اجباری است در حالی که از تمامی نقاط کشور شما قادر خواهید بود به راحتی از سامانه استفاده نمایید.
  • نرم افزارهای قابل استفاده در این روش امکان بروز رسانی را ندارند.
  • عدم وجود امکانات مناسب و بانک شماره موبایل جهت ارسال از دیگر معایب این روش می باشد.
  • عدم وجود پشتیبانی آنلاین و غیر حضوری یکی دیگر از معایب این روش می‌باشد.

آیا علاوه بر اینترنت می‌توان از اینترانت ملی جهت اتصال به سامانه استفاده نمود ؟

بله ، از آنجاییکه سرور این مجموعه در داخل ایران و دیتاسنتر سورش قرار دارد امکان استفاده از “اینترانت ملی” نیز امکان پذیر می باشد.
این امکان برای مدارس و موسساتی که از شبکه ملی استفاده میکنند بسیار کاربردی است.
برای استفاده از سامانه از طریق اینترانت کافیست از آیپی ۸۷.۱۰۷.۱۲۱.۵۱ استفاده نمایید.

پس از ورود به سامانه مشاهده کردم که حسابم منفی است ، چه اقداماتی را باید انجام دهم ؟

در صورتی که حساب شما منفی می باشد این امر به این معنی می باشد که شما هزینه پنل را پرداخت نکرده اید. جهت پرداخت می توانید از قسمت شارژ حساب اقدام نمایید. درصورتی هم که بیشتر از هزینه پنل، پنل خود را شارژ نمایید بعنوان اعتبار در داخل پنل شما قرار خواهد گرفت.

قصد شارژ کردن پنل را توسط شارژ الکترونیک دارم ولی هنگام کلیک بر روی گزینه پرداخت وارد درگاه بانک نمی شود ، لطفا راهنمایی کنید.

این مشکل معمولا از سمت درگاه بانک می‌باشد ، امکان دارد این اتفاق در طول روز بارها پیش آید ، در صورت ادامه این مشکل از طریق کارت به کارت واریز را انجام داده و کد رهگیری را در بخش درج فیش واریزی ثبت نمایید.

در زمان افزایش قیمت تعرفه پایه شارژ موجود در پنل با چه تعرفه ای محاسبه می شود ؟

در نظر داشته باشید با تغییر تعرفه ، شارژ ذخیره شده در پنل شما با تعرفه جدید محاسبه می‌گردد.

پنل را از طریق گزینه شارژ حساب شارژ کردم و الان حساب من مثبت است ولی در بخش ارسال پیامک قادر به ارسال نیستم و هیچ شماره ای جهت انتخاب وجود ندارد ، لطفا راهنمایی بفرمایید.

پس از پرداخت وجه، پنل شما فعال شده است اکنون نوبت تکمیل مدارک شما از بخش “ارسال مدارک” در بالای صفحه می باشد ، پس از اینکه کپی کارت ملی و قبض یا سند موبایل خود را از طریق این بخش ارسال کردید منتظر بمانید تا مدارک شما توسط کارشناسان تایید شود .
سپس به قسمت “سفارش شماره” مراجعه نمایید و خط اختصاصی رایگان سفارشی خود را انتخاب و سفارش دهید.

در داخل ماژول های منطقه ای هدفمند تعدادی خطوط وجود دارد آیا برای ارسال می توان از آن خطوط استفاده کرد؟ تفاوت آنها با خطوط اختصاصی چیست؟

در حالت کلی در داخل سامانه دو نوع خط وجود دارد . خطوط عمومی و خطوط اختصاصی .

خطوط عمومی :

خطوطی می باشند که تنها قابلیت ارسال پیامک را دارند و قابلیت دریافت پیامک را ندارند. این خطوط متعلق به سامانه پیامک ملی می باشد که به صورت عمومی جهت استفاده کاربران در تمامی ماژول های انبوه (منطقه ای هدفمند، تدریجی ،انبوه، کدپستی همراه اول و …) قرار گرفته است که قابل مشاهده و استفاده می باشند .

لازم بذکر است با توجه به این امر که این خطوط متعلق به سامانه پیامک ملی می باشد بنابراین تمامی مسئولیت های آن بر عهده این مجموعه می باشد به مراتب ارسال های که از این خطوط ارسال می شود پس از تایید و بررسی ارسال می گردد.

خطوط اختصاصی:

خطوطی می باشند که شما آنها را سفارش داده اید و به صورت اختصاصی تنها جهت استفاده شما در داخل پنل شما قرار گرفته است که قابلیت دریافت را نیز دارد.

ارسال انبوه انجام داده ام اما تایید نشده است ، علت عدم تایید ارسال چیست؟

در نظر داشته باشید که جهت ارسال پیامکهای خاص در قسمت شرایط و ضوابط صفحه اول سایت نیاز به ارائه مجوز می باشد.

تمام حقوق برای سامانه پیامک ملی محفوظ می‌باشد.