۱۰ مرد

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS)

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS)

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS) چیست؟

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ( Value Added Services )که به اختصار به آن V.A.S گفته می‌شود، به طور خلاصه به هر سرویسی اطلاق می‌گردد که فراتر از خدمات مکالمه صوتی باشد. این خدمات فرصت بی‌نظیری در اختیار ایده پردازان و تولید کنندگان محتوا قرار داده است، تا از آن طریق در کنار ارزش آفرینی برای مشترکین تلفن همراه، از سود حاصل از ارائه این سرویس ها نیز بهره‌مند گردند، در حقیقت هر نوع خدمت جذاب یا ویژه‌ای که مشترکین تلفن همراه به خاطر آن هزینه پرداخت کنند، جزئی از خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به شمار می‌آید.

  • خدمات ارزش افزوده عمومی :
  • متنی
  • چند رسانه‌ای
  • بازی و سرگرمی
  • برنامه های کاربردی
  • تلفن گویا (IVR)

خدمات ارزش افزوده سازمانی :

  • خدمات متنی سازمانی
  • برنامه های کاربردی سازمانی
  • تلفن گویا (IVR)
  • کدهای دستوری USSD

با توجه به گسترش این خدمات و بازار رقابتی موجود، ناب و خلاقانه بودن ایده‌ها، نقش تعیین کننده‌ای در پذیرش طرح‌های پیشنهادی ایفا می‌کنند.

جهت ارسال ایده‌ها و طرح‌های پیشنهادی خود، لازم است فرم پروپوزال را به همراه فایل نمونه محتوا و ضوابط ارسال طرح، دانلود، تکمیل و از طریق تیکت (بخش پشتیبانی) ارسال فرمایید.

 

مستندات لازم جهت بررسی طرح:
فرم پروپوزال تکمیل شده

 

ضوابط تایید و ارزیابی طرح:

ارسال فایل پروپوزال با فرمت Word
معرفی رابط آگاه به مبحث خدمات ارزش افزوده، جهت پیگیری طرح در تیکت مربوطه

در صورتی که نوآوری و خلاقیت در طرح پیشنهادی وجود نداشته باشد، این طرح از طرف کارشناسان مورد پذیرش واقع نخواهد شد.
عدم تطابق نمونه محتوا با موضوع طرح، همچنین عدم رعایت ضوابط مندرج در دستور العمل تدوین محتوا، موجب رد شدن طرح شما خواهد شد.
جذب مخاطب و صرف اقتصادی طرح پیشنهادی توسط کارشناسان مربوطه تعیین می گردد و در صورت عدم تایید طرح به دلیل عدم صرف اقتصادی، سرویس پیشنهادی قابلیت ارسال به اپراتور را نخواهد داشت.
چنانچه طرح پیشنهادی در ارسال اولیه اشکالات آشکار داشته باشد، پس از تذکر دو مرحله‌ای، بررسی طرح متوقف خواهد شد.
محتوای ارسالی باید با توجه به ضوابط مندرج دردستور العمل تدوین محتوا تهیه شده باشد، همچنین ذکر منبع رسمی جهت استفاده از محتوا الزامی است.

 

مستندات لازم بعد از تایید اولیه طرح:
ارسال مجوز استفاده از منبع تامین محتوای سرویس vas (نامه رسمی نشان دهنده مجوز استفاده‌ی تجاری از منبع تامین محتوا، گواهی امضای رسمی از ارائه دهنده مجوز، سایر مدارک مربوطه)
قرارداد با منبع تامین محتوی یا تامین کننده محتوا در صورت وجود
و راه اندازی نهایی سرویس مربوطه

 

◊ جهت دریافت فرم‌های مربوطه و همچنین راهنمایی بیشتر درباره خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS) با کارشناسان واحد پشتیبانی سامانه پیامک ملی تماس حاصل فرمایید.

 

اشتراک

ارسال نظر